Studio Radana Brušperk
Úvod
Manikúra
Kosmetika
Kadeřnictví
Masáže
Masáže - Noemi
Pedikúra
Výživový poradce
Kontakt
Ceník
Galerie
Relax-víkend


Gruntovní 375,
Brušperk 739 44

NABÍDKA MASÁŽÍ od Noemi:

Sportovní a klasická masáž odstraňuje bolesti a zdravotní problémy svalového původu. Masáž klasická je výbornou terapií při bolestech zad a šíje, způsobených přetížením, stresem. Používáme kvalitní přírodní masážní oleje.

Reflexologie (masáž plosky nohy)- uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány v těle, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem.

Baňková masáž. Baňkování používali i ve starověkém Řecku. Zdejší lékaři tehdy měli baňku dokonce ve znaku. V Číně se při aplikaci baněk využívá akupunkturních drah a bodů Tato kúra vyvolává nejen lokální reakci, nýbrž působí na celé tělo – reguluje energii, vyrovnává jing-jang a podporuje krevní oběh. Podtlak v baňkách způsobuje pasivní překrvení kůže a roztažení cév. Tím se zvyšuje průtok krve, stoupá teplota, zlepšuje se odolnost a schopnost organismu překonat chorobu. Při terapii je důležitá poloha pacienta. Ta záleží na tom, které body masér na daný problém vybere. Ošetřovaný při tom může ležet nebo sedět. Po aktivní masáží baňkou se baňky nasází a nechávají se na těle přisáté 15 – 20 minut.

Dornova metoda PLUS je druhem jemné manuální terapie. Brány energie, klouby a obratle mohou být pomocí této metody bezpečně a na milimetr přesně uvedeny do správné polohy. Děje se to dynamicky, za aktivní účasti pacienta, a tedy přirozeným, volným pohybem člověka. Například při napravování nesprávných poloh obratlů se tímto pohybem obchází svalová ochrana a jemným tlakem tak může být obratel nebo kloub opět přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. Tento pohyb navíc zabraňuje jakémukoli vysunutí z normální polohy. Provádí se kyvadlovým pohybem protější nohy nebo ruky. Tato technika nejprve zajistí nutné uvolnění svalstva. Když však ruka nebo noha dosáhne nejzazšího bodu, svalstvo se napne a zabrání tak dalšímu posunu obratle nebo kloubu na opačnou stranu. Ačkoliv klient může při napravování cítit bolest, tuto metodu lze na rozdíl od jiných korekčních či chiropraktických postupů skutečně nazvat šetrnou. Nedochází k trhavým pohybům čili k prudkému natažení vazů, tkáňových struktur a tím k jejich zhmoždění a krevním výronům.

Měkké techniky. Jedná se o komplexní postup, který prostřednictvím práce v oblasti měkkých tkání a kloubů ovlivňuje funkci pohybového aparátu. Měkké techniky obnovují schopnost měkkých tkání (kůže, podkoží, facií, svalů a jejich úponů) se protahovat a posouvat vůči sobě ve všech vrstvách. Cílem mobilizací je odstranění kloubních blokád a obnovení pohyblivosti kloubů, včetně tzv. kloubní vůle a tím zajištění potřebného rozsahu pohybu.

Bowenova tlaková masáž - tato technika patří mezi holistické, velmi šetrné, zcela neinvazivní a nediagnostické metody (tělo je zde vnímáno jako celek, bez zaměření na problematické partie). Můžeme ji popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly a šlachy). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla.
Bowenova technika působí na několika úrovních: fyzikální, chemické a psychické (emocionální).

Kraniosakrální osteopatie - jemná, nebolestivá, příjemná manuální terapie, založená na naslouchání našim tkáním. Samotná terapie je velmi klidná a příjemná. Klient leží pohodlně na lůžku. Terapeut s ním naváže kontakt a navzájem si předají informace o potížích a průběhu terapie. Klient je vyzván ke klidu a spolupráci. Touto terapií se může pracovat přes oblečení a to lehkým 5g tlakem. Terapeut přikládá ruce na různá místa na hlavě a těle klienta, a napojí se na kraniosakrální rytmus, který je využíván k mobilizacím a uvolňování problémových míst. Na těchto místech vytrvá do chvíle, než dojde k uvolnění tkání, což může trvat několik minut. Citlivější klienti mohou cítit samotný pohyb lebečních kostí, uvolňování tkání nebo snížení psychického napětí.

Bachovy květové esence jsou naprosto bezpečné, bez vedlejších účinků a návyku a může je užívat každý (děti, ženy v těhotenství i při kojení, nemocní i staří lidé). Jejich předností je, že jsou přírodního původu, bezpečné a naprosto snášenlivé a proto mohou být bez problémů užívané i dětmi U nás se s úžasným působením těchto esencí teprve seznamujeme. Krizová esence je světově známá a ve Velké Británii je prvním lékem, který je podán ošetřujícím personálem postiženému při šoku, zranění, záchvatu orgánů. Esencemi můžeme léčit i naše zvířátka a pomoci k růstu květinám. Mají prakticky neomezenou možnost využití.

Bahenní zábaly Rapan
- působí jako silný biostimulátor, který pomáhá nastartovat organismus k samoregulačním ozdravným procesům
- obsahuje až 19 aminokyselin, důležitých pro tvorbu enzymů, které aktivují fyziologické procesy v těle
- sirovodík, který je obsažen v bahně Rapan, je jedna z biologicky aktivních složek, která stimuluje krevní oběh a zvyšuje funkční úroveň enzymů
- bahno pozitivně ovlivňuje životaschopnost buněk na úrovni genů
- výzkumy prokázaly přítomnost antioxidantů (karotenoidy, retinoidy a vitamíny), které vážou volné radikály a zpomalují stárnutí organismu
- zrychluje metabolické procesy v buňkách a tím zajišťuje rychlejší regenerační procesy v těle
- odstraňuje přebytečnou vodu z těla a redukuje otoky
- má analgetické a protizánětlivé účinky
- v krevním oběhu rozpouští fibriny (krevní sraženiny bílkovinné povahy), zvyšuje pružnost červených krvinek a snižuje shlukování krevních destiček
- posiluje hydrodynamiku v kapilárách

Těším se na setkání s vámi u masérského stolu :)

Noemi Dagaz Lisníková
kraniosakrální terapeutka
masérka